2007
 
STYCZEŃ
>LUTY<
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC
SIERPIEŃ
WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ

LUTY 2007

  Gitarowy Rekord Guinnessa - 1 maja2007, Wrocław

||  WPIS: 28.02.2007
 
01.05.2006r. we Wrocławiu został ustanowiony Gitarowy Rekord Guinnessa. Przebój Hendrixa "Hey Joe" zagrało razem 1581 gitarzystów. Mimo, że udało się pobić światowy rekord, impreza będzie kontynuowana i w tym roku bijemy własny Rekord Guinnessa!

1 maja 2007, godz. 12:00,
Rynek we Wrocławiu


ZAGRAJ Z NAMI
"Hey Joe" Jimiego Hendrixa

4/4 ||: C G | D A | E | E :||

info: www.cichonski.art.pl
Plakat reklamujący imprezę >>>  Konkurs trwa

||  WPIS: 27.02.2007

 W dniach 2-7 lipca 2007 we Wrześni odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki  im. Anny Jantar, połączony z obchodami 40-lecia pracy twórczej Bogdana Olewicza -  wybitnego autora tekstów.


W jury "konkursu na tekst piosenki"
(20 marca 2007 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury) zasiądzie m.in. Mietek Jurecki, który jest kompozytorem jednej
z propozycji muzycznych w ramach tego konkursu.

Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin: www.wrzesnia.pl

  "Kuźnia talentów" w wykonaniu Mietka

||  WPIS: 26.02.2007

Zgodnie z obietnicą, w dziale "mp3 / video" prezentujemy czołówkę muzyczną programu
"Kuźnia Talentów"
, którą wymyślił, nagrał i zaśpiewał (do tekstu  Andrzeja Kuryło) Mietek
Jurecki
.
Z utworem tym prawdopodobnie będą się wiązały bardzo ciekawe wydarzenia, które na razie jednak pozostawimy w tajemnicy, żeby "nie zapeszyć" :)
--------------------------------------------------------------------->
Dzisiaj robaki opanowały Studio Mietka!
Na szczęście to tylko grafika, która pojawiła się na sprzęcie oraz na drzwiach studia. Obok loga zostanie też namalowany - innym kolorem - adres tej strony internetowej, ale już teraz umieściliśmy kilka zdjęć z pierwszego etapu "inwazji robaków" :)

>>> Zapraszamy do Galerii!


  Kuźnia w komórce

||  WPIS: 25.02.2007Dzisiaj (25.02.2007) odbyło się nagranie programu "Kuźnia Talentów" (TVP3 Warszawa), z udziałem Mietka Jureckiego.

W dziale "Media / TV - SCREENSHOTS" umieściliśmy zdjęcia
z tego nagrania, wykonane telefonem komórkowym.
Niestety ze względu na małą rozdzielczość, są to tylko miniatury.

Wkrótce umieścimy też mp3 - czołówkę muzyczną do tego programu, autorstwa Mietka Jureckiego.

  Informator Wrocławski'88

||  WPIS: 24.02.2007

  Biografia - cz. 5

||  WPIS: 23.02.2007Skończyłem piątą i zarazem ostatnią część biografii. Przyznaję, że usunąłem z niej 2/3 tego co napisałem. Były to opisy wydarzeń, które miały miejsce w popularnym niegdyś zespole. Dzisiaj szkoda na to czasu!
Zawiedzionym poszukiwaczom sensacji dedykuję wiersz Adama Asnyka "Daremne żale" :)
Mietek Jurecki 

  Kuźnia talentów

||  WPIS: 21.02.2007

W najbliższą niedzielę (25.02.2007) w Warszawie Mietek weźmie udział w nagraniu programu "Kuźnia talentów" dla TVP3 Warszawa.

Założeniem programu jest prezentacja młodych wykonawców muzyki rozrywkowej połączona z oceną przez gwiazdy polskiej estrady. Nowe nagrania, obiecujące talenty oraz rady mistrzów - to atuty "Kuźni".


 Mietek Jurecki wystąpi w "Kuźni talentów" w charakterze jurora. Dodatkowo usłyszymy nową  czołówkę muzyczną do tego programu, którą wymyślił, nagrał i zaśpiewał (do tekstu  Andrzeja Kuryło)... Mietek Jurecki!

 Program emitowany jest na antenie TVP3 Warszawa w każdy piątek, o godz. 18:30.
 Daty emisji odcinka z udziałem Mietka jeszcze nie znamy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Wczoraj - 20.02.2007, Adam Halber przeprowadził godzinny wywiad z Mietkiem Jureckim.  Wywiad przeprowadzono na potrzeby programu radiowego "Jak powstają przeboje"
 i na potrzeby książki Adama Halbera o muzyce rozrywkowej w Polsce.

  Nadrabiamy zaległości

||  WPIS: 19.02.2007

 Z powodu awarii komputera nie mogliśmy na bieżąco umieszczać żadnych informacji,
 ale już nadrabiamy zaległości:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 16.02.2007 w Lublinie rozpoczęła się kolejna edycja konkursu "Lubelska Scena Rockowa"  którego celem jest wyłanianie talentów muzycznych wśród zespołów rockowych z Lublina
 i województwa lubelskiego. W Przeglądzie biorą udział zespoły instrumentalne
 i wokalno-instrumentalne. Formuła imprezy przewiduje comiesięczne eliminacje  konkursowe. Spośród laureatów eliminacji Jury w składzie: Mieczysław Jurecki, Bracia  Cugowscy, Grzegorz Płecha, Tomasz Momot, Dariusz Turecki wybierze pięciu wykonawców,  którzy wystąpią w Finale 17 czerwca br.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 W dziale "Media" znajduje się obszerna prezentacja zespołu Vintage, która ukazała się  14.02.2007 w lubelskim dodatku Gazety Wyborczej. Artykuł z Gazety Wyborczej umieścił też  na swojej stronie Lubelski Serwis Informacyjny - www.koziolek.pl
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Przedstawiamy kolejną otrzymaną pracę -
 tym razem jest to model ciężarówki
 dla zespołu Vintage, wykonany przez Marka
 (stałego użytkownika naszego Forum).

 Gratulujemy i czekamy na model w skali 1:1 ;)  Giganci Gitary

||  WPIS: 11.02.2007

W naszej >>> GALERII <<<
umieściliśmy wybrane fotografie Przemka Owczarskiego,
z koncertu "Gigantów Gitary",
który odbył się w Knurowie, 09.02.2007r.

  Robaczek

||  WPIS: 07.02.2007

 Wojtek Wytrążek który nadsyła nam zdjęcia Mietka,  tym razem przysłał swoją grafikę - logo Mietka
 w wersji "dla dzieci" :)
 Dziękujemy i gratulujemy - robaczek jest uroczy :)

 Jeżeli ktoś chciałby podzielić się swoją interpretacją  loga Mietka, to zapraszamy do nadsyłania prac
 na adres: info@jurecki.art.pl

 Być może stworzymy wielką pełzającą  galerię :)
  Biografia - cz. 4

||  WPIS: 05.02.2007Umieściliśmy już 4 część biografii Mietka.

Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że w tzw. "wolnej chwili" Mietek zapisuje chronologicznie wybrane fakty ze swojego barwnego życiorysu artystycznego (dodając także swoje komentarze), po czym udostępnia je na tej stronie, w kolejnych odcinkach "Biografii".

Zapraszamy do lektury!

  Srebrna piłka ręczna

||  WPIS: 04.02.2007
--------------------------------------------------------------------

Polska Reprezentacja Piłki Ręcznej Mężczyzn zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata. Do osiągnięcia tego przyczynili się m.in. bracia Jureccy - Bartosz i Michał (na zdjęciu). Chociaż to zbieżność nazwisk, cieszymy się podwójnie
i gratulujemy całej drużynie sukcesu!  Nowe adresy e-mailowe

||  WPIS: 03.02.2007Podajemy nowe adresy e-mail:
   mietek@jurecki.art.pl - skrzynka Mietka,
   info@jurecki.art.pl - skrzynka webmastera.
Stare adresy (*@logoband.art.pl i *@veto.art.pl) są już nieaktualne.

  "Kuchnia" od kuchni

||  WPIS: 03.02.2007

 W dziale "Foto" prezentujemy wybrane zdjęcia autorstwa Wojtka Wytrążka, z których część  została lub dopiero zostanie wykorzystana w magazynie "Gitarzysta", w cyklu artykułów pt.  "Studyjna kuchnia VINTAGE" - dotyczących grupy Vintage. Umieściliśmy też zdjęcia tego  fotografa, z koncertu w Centrum Kultury w Lublinie, który odbył się 06.01.2007r.


  Magazyn "Gitarzysta" zaprasza do kuchni

||  WPIS: 02.02.2007

Magazyn Fanów Gitary "Gitarzysta" (luty 2007, nr 14) rozpoczął w tym miesiącu na swoich łamach obszerną prezentację zespołu VINTAGE, w cyklu artykułów pt. "Kuchnia"."(...) pozwólcie, że zaproszę Was do naszej... kuchni.
Dzięki uprzejmości muzyków grupy Vintage (Mietka Jureckiego, Krzysztofa Wałeckiego
i Pawła Szafrańca), rozpoczynamy bowiem prezentację serii artykułów omawiających codzienne sprawy związane z pracą w prawdziwym studiu nagrań.
W tym wydaniu "Gitarzysty", na str. 46, znajdziecie już zapowiedź całego cyklu, który poprowadzi nasz redakcyjny kolega Wojtek Wytrążek. A skąd wziął się tytuł cyklu? Odpowiedź znajduje się w tekście, do lektury którego Was serdecznie zapraszam. (...)"
Sławomir Sobczak - redaktor naczelny

"Nie będą to opowieści zmyślone, ale realne sytuacje z konkretnych miejsc i dziejące się
w określonym czasie. Czyli wszystko to, co tworzy codzienne życie grupy. Bohaterami cyklu sa trzej panowie: Mietek Jurecki (multiinstrumentalista, kompozytor i producent,
a przede wszystkim znakomity basista), Krzysztof Wałecki (świetny wokalista i gitarzysta, niegdyś muzyk zespołów: Sapo, Country Road i Oddział Zamknięty) oraz Paweł Szafraniec (młody i zdolny perkusista, który dopiero co dołączył do Vintage, zastępując za bębnami Jacka Markuszewskiego).
Dlaczego studyjna kuchnia? Od dawna chciałem przeprowadzić wywiad z Mietkiem Jureckim, a idea stworzenia cyklu narodziła się spontanicznie, gdy spotkaliśmy się w studiu z całkiem innego powodu. Szybko jednak doszliśmy do wniosku, że moglibyśmy pokazać innym pracę zespołu od kuchni właśnie na łamach magazynu "Gitarzysta". Ponieważ trudno byłoby zmieścić tak wiele tematów w kilku akapitach tekstu, zrodził się więc pomysł, aby przygotować materiał edukacyjno - kronikarsko - rozrywkowy, w skali, jakiej jeszcze dotąd nigdy nie było. Tytuł cyklu zainspirowany jest prawdziwą kuchnią, która znajduje się między studiem, reżyserką, a sypialniami w JM Studio. (...)"
Wojciech Wytrążek

 >>> Przeczytaj cały artykuł

 

 
 
 


© Mietek Jurecki 2007
by Agnieszka Gałczyńska