2009
 
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC
SIERPIEŃ
WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
>LISTOPAD<
GRUDZIEŃ

LISTOPAD 2009

  P O L E C A M Y !

||  WPIS: 21.11.2009Gorąco polecamy najnowszą płytę
Felicjana Andrzejczaka "Biegnę jak maratończyk"Na płycie znajduje się 12 utworów (9 kompozycji Mietka Jureckiego i 3 Felicjana Andrzejczaka).
Teksty napisał Andrzej Kuryło.

Aranżacje, nagranie wszystkich partii instrumentalnych
i chórków oraz realizacja nagrań w MJ Studio - Mietek Jurecki.
Mix i mastering - Marek Polubiec, Mietek Jurecki.

Fragmenty utworów do odsłuchania na stronie wydawcy:
>>> Polskie Radio S.A.

Na najnowszej płycie Tercetu Egzotycznego pojawiła się piękna kompozycja Mietka Jureckiego "Noc w Ekwadorze", która promuje całe wydawnictwo pod tym samym tytułem.

Mietek Jurecki zagrał na wszystkich instrumentach i nawet zaśpiewał z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską!

Premiera płyty odbyła się 10.07.2009r.

Na stronie programu TVP1 "Kawa czy herbata" można obejrzeć wywiad z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską i z jej córką - Kasią oraz fragment tytułowego utworu, nagrany tuż przed premierą nowej płyty.

  Oversight laureatem "Stasia 2009"

||  WPIS: 20.11.2009

Laureatem XXI Przeglądu Muzyki Różnej "Staś 2009" został zespół Oversight.
Drugie miejsce zajęła grupa In Brief, a trzecie - zespół House.

>>> oficjalna strona przeglądu "Staś 2009"

  Staś 2009

||  WPIS: 19.11.2009

Jutro (20.11.2009) o godz. 16:30 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie (Aleje Racławickie 26) odbędzie się XXI Przegląd Muzyki Różnej "Staś 2009".

W konkursie weźmie udział 8 zespołów: Gwardia, House, In Brief, Nabosaka, Oversight, RokeeJazz, The Boogie Band, Tylko Szybko. Przewodniczącym Jury będzie Mietek Jurecki.

Jako gwiazda wystąpi grupa Voo Voo.

>>> oficjalna strona przeglądu "Staś 2009"

  Solo Życia 2009 - PODZIĘKOWANIA

||  WPIS: 17.11.2009


Stowarzyszenie SOLO ŻYCIA w podziękowaniu za pomoc
w organizacji festiwalu SOLO ŻYCIA 2009, wręczyło wszystkim sponsorom i fundatorom nagród pamiątkowe dyplomy, płyty z filmami i serwisem zdjęciowym
oraz gadżety z tegorocznej edycji SOLO ŻYCIA.

>>> Z D J Ę C I A

Do części sponsorów i fundatorów nagród pamiątki z SOLO ŻYCIA zostały wysłane pocztą.

Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

  Zaduszki Celtyckie

||  WPIS: 13.11.2009

Dzisiaj (13.11.2009) w Studiu Muzycznym Radia Lublin wystąpił Chór Politechniki Lubelskiej, w koncercie muzyki irlandzkiej "Zaduszki Celtyckie".
Jeden z utworów - "Siúil a Riún" - został wykonany z akompaniamentem gitary akustycznej Mietka Jureckiego.

  ZAiKS

||  WPIS: 12.11.2009

wpis zmieniono 03.12.2009

     09.11.2009 r. podczas walnego zebrania członków Sekcji Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej ZAiKS w głosowaniu tajnym Mietek Jurecki otrzymał największą ilość głosów. 02.12.2009 r. podczas ukonstytuowania się nowego Zarządu Sekcji został jednogłośnie wybrany nowym Viceprzewodniczącym Sekcji. Tym samym dysponuje głosem doradczym w posiedzeniach Zarządu Stowarzyszenia ZAiKS.

Mietek Jurecki pragnie przekazać kompozytorom należącym i jeszcze nie należącym do Sekcji Autorów Utworów Muzyki Rozrywkowej i Tanecznej ZAiKS, następującą wiadomość:

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

    Pragnę serdecznie podziękować za zaufanie, którym obdarzono mnie podczas naszego zebrania. To dla mnie wielki zaszczyt, że tak szacowne grono zaufało mi i uwierzyło
w możliwość realizacji tego, o czym mówiłem podczas swojego wystąpienia. Ci z Was, którzy byli na naszym zebraniu wiedzą, że nie mogę tego wystąpienia opublikować, ponieważ było przeznaczone wyłącznie dla zainteresowanych kompozytorów.

    09.11.2009 r. rozpoczęła się długo przez niektórych oczekiwana zmiana pokoleniowa
w naszej sekcji, a wyniki wyborów zadecydowały o sposobie jej przeprowadzenia. Wybraliśmy wspólnie do Zarządu zarówno osoby, które ze względu na wieloletnie doświadczenie są w stanie podzielić się swoją nieocenioną wiedzą, jak i ludzi nowych, którzy w Zarządzie debiutują. Pragnę zapewnić, że mam pełen szacunek dla dokonań, wiedzy i wieku każdego kompozytora naszej sekcji, natomiast moim celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której nikt nie będzie mógł powiedzieć o organizacji do której należymy, że jest krwiożercza lub kombatancka. ZAiKS jest niezależną od polityki
i mediów ostoją polskiej kultury!
Dlatego chcę, aby po Zjeździe Delegatów ZAiKS,
na którym wiele się może zmienić, Zarząd naszej sekcji przesłał do Waszych domów pierwsze informacje dotyczące interesujących Was i czasem bulwersujących tematów.

   Proszę wszystkie Koleżanki i Kolegów, którzy z różnych powodów nie są jeszcze pełnoprawnymi członkami naszego Stowarzyszenia, aby wypełnili nieskomplikowany formularz deklaracyjny. Jednym z moich zadań jest doprowadzenie do wzrostu wzajemnego zaufania, co bez Was nie będzie możliwe. Obecność każdego z nas w ZAiKS wzmacnia wiarygodność naszej organizacji i nasze prawa autorskie, przy których coraz częściej majstrują kolejni politycy.

    Młodym kompozytorom którzy nie powierzają swoich piosenek pod ochronę, bo wydaje im się, że np. grając koncert, będą musieli za tę ochronę płacić, odpowiadam - to bzdura! Nie słuchajcie ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia, lub mówiąc to unikają płacenia Wam! ZAiKS jest jedną z niewielu organizacji, które egzekwują nasze prawa autorskie w świecie, gdzie złodzieja nazywa się romantycznie piratem.

    Chętnie będę przyjmował wszelkie pytania, uwagi i sugestie dotyczące pracy Zarządu naszej sekcji. Mój adres e-mail'owy umieszczony na tej stronie dostępny jest dla każdego. Jeżeli nie będę znał odpowiedzi na czyjeś pytanie, to się dowiem. Użytkownicy mojej strony internetowej wiedzą, że żadne z ich pytań nie pozostaje bez odpowiedzi.

    Aby osiągnąć zamierzone cele będę potrzebował Waszej pomocy. Taka korespondencja jest również jedną z jej form. Przepływ informacji powoduje wzrost zaufania, a to w obecnych czasach jest nam bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że wspólnie doprowadzimy do sytuacji, w której każdy członek naszej organizacji z dumą będzie informował innych, że jest członkiem ZAiKS. Wymaga to wielkiego wysiłku, ale miałem tego świadomość kandydując do naszego Zarządu.

Pozdrawiam serdecznie!
Mietek Jurecki

  Zaduszki Celtyckie

||  WPIS: 09.11.2009

  EXAR

||  WPIS: 03.11.2009Mietek Jurecki używa efektów EXAR.

>>> www.exar.com.pl

   

 

 


© Mietek Jurecki 2007
by Agnieszka Gałczyńska