2013
 
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
>KWIECIEŃ<
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC
SIERPIEŃ
WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ

KWIECIEŃ 2013

  Kilka informacji

||  WPIS: 19.04.2013

Rozpoczynamy czwartą edycję konkursu "Diamenty Lublina"!
W tym roku w konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całego województwa lubelskiego!

Stowarzyszenie "Solo Życia", Kurier Lubelski, Telewizja Lublin, Internetowa Telewizja Lublin i Radio Lublin rozpoczynają kolejną edycję konkursu "Diamenty Lublina". Konkurs pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Miasta p. Piotra Kowalczyka, ma za zadanie promocję uzdolnionych muzycznie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów województwa lubelskiego. Konkurs dotyczy zarówno solistów jak i zespołów i polega na wykonaniu polskiej piosenki.

A oto warunki uczestnictwa w konkursie "Diamenty Lublina":

Od 19.04 do 20.05 na adres Radia Lublin lub Kuriera Lubelskiego należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy oraz umieszczone na płycie CD lub kasecie magnetofonowej własne wykonanie dowolnej polskiej piosenki z akompaniamentem lub bez (pod uwagę będzie brana zawartość muzyczna a nie jakość techniczna nagrania). Zwycięzcy poprzednich edycji "Diamentów Lublina" spełniający pozostałe wymagania konkursowe mogą wziąć udział w w tegorocznym konkursie pod warunkiem zgłoszenia piosenki innej niż wykonana przez nich w poprzednich edycjach "Diamentów Lublina".
29.05 opublikowany zostanie werdykt komisji konkursowej, która zakwalifikuje wykonawców do przesłuchań "na żywo".
31.05 odbędą się przesłuchania "na żywo". Po przesłuchaniach komisja konkursowa wybierze 16 najlepszych wykonań, które zakwalifikują się do nagrania płytowego.  W tym roku o dwa miejsca na płycie mogą ubiegać się wykonawcy z województwa lubelskiego. O umieszczeniu piosenek wykonawców spoza Lublina zadecyduje jury po przesłuchaniach "na żywo".

Po nagraniu nowych podkładów muzycznych dla  zwycięskich piosenek, w terminach uzgodnionych z wykonawcami odbędą się profesjonalne nagrania, powstaną także promocyjne materiały prasowe, radiowe i telewizyjne z udziałem finalistów konkursu.

Po zakończeniu nagrań zwycięskie wykonania trafią na płytę, która dołączona zostanie jako bezpłatny dodatek do jednego z wydań "Kuriera Lubelskiego". Płyta ponadto będzie emitowana na antenach programów radiowych, a także stanie się materiałem promującym Lublin i jego wybitnie uzdolnioną młodzież.

Zwieńczeniem całości przedsięwzięcia będzie koncert z udziałem wszystkich nagrodzonych wykonawców. W tym roku organizatorzy konkursu "Diamenty Lublina" wspólnie z finalistami przygotują dodatkową muzyczną niespodziankę, zarówno płytową jak i koncertową. Czytelnicy "Kuriera Lubelskiego" wypełniając specjalne kupony, będą mogli głosować na wykonawcę, który podczas koncertu finałowego otrzyma nagrodę specjalną "Super Diament". Nad całością projektu czuwać będzie profesjonalny muzyk Mieczysław Jurecki.

Uwaga! Od piątej edycji konkursu "Diamenty Lublina" (w następnym roku!) organizatorzy wprowadzą zmianę polegającą na możliwości jedynie trzykrotnego udziału w finale konkursu.
28.04.2013, godz. 19:00 - Lublin, klub Graffiti - Przegląd Zespołów Rockowych
- Mietek Jurecki w Jury konkursu.

1.05.2013 opublikujemy tegoroczny podkład konkursowy "Solo Życia".

1.05.2013 - Wrocław - Gitarowy Rekord Guinnessa

28.07.2013 - Chorzów, Pola Marsowe - Riders
(XV Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla);
Mietek Jurecki w Jury konkursu

>>> Mietek Jurecki podczas wręczania nagrody ZAiKS-u na festiwalu "Jazz nad Odrą" 18.04.2013.
Fot. Bogusław Klimsa

   

 


© Mietek Jurecki 2007
by Agnieszka Gałczyńska