Kable Laboga - komentarz Mietka Jureckiego (10.08.2009)


Od wielu lat używam na scenie i w studiu profesjonalnych kabli gitarowych "Way of Sound", wyprodukowanych przez firmę "Laboga".
Firmę założył słynny od kilkudziesięciu lat konstruktor i producent kultowych wzmacniaczy i akcesoriów muzycznych - Adam Laboga, a od pewnego czasu produktami firmy zajmował się również jego syn, David. Kilka miesięcy temu, po zaskakującym zakończeniu współpracy z ojcem, syn założył firmę "DL Cables", która produkuje kable gitarowe "Perfection".
     
                             "Perfection"

Od niedawna mam możliwość korzystania również z tych kabli.
Barwa i jakość dźwięku transmitowanego przez "Perfection" jest równie czysta i ciepła jak
w "Way of Sound", co oczywiście nie dziwi ze względu na osobę producenta.

Sztywna "koszulka" zabezpieczająca połączenie kabla z wtykiem jack jest w "Perfection" nieco dłuższa niż w "Way of Sound", przez co prawdopodobnie kabel jest w tym


"Way of Sound"
newralgicznym miejscu mniej narażony na uszkodzenia podczas wielokrotnego zginania i naciągania, co dla muzyka który na scenie nie umie stać "na baczność" jest dość istotne, chociaż podczas wieloletniego używania przeze mnie "Way of Sound" ten problem nigdy się nie pojawił.

Plastikowa izolacja nałożona na całą długość kabla "Perfection" jest bardziej lepka niż w "Way of Sound" i przez to mniej wygodna w użyciu, ale możliwe, że ta cecha zniknie po wielokrotnym użyciu kabla w warunkach scenicznych.

Nie znam powodów zakończenia współpracy Adama i Davida, obu bardzo lubię a używanie profesjonalnych kabli wykonanych przez ojca i syna Laboga to wielka przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz połączą swoje siły dla dobra muzyki.

      <<<


© Mietek Jurecki 2007
by Agnieszka Gałczyńska